Ako vyrobiť etiketu na fľašu?

Ako vyrobiť etiketu na fľašu?

Ak potrebujete poradiť s vytváraním štítkov na fľašu, v tomto článku sa dozviete, čo všetko treba vopred zvážiť pred zadaním online objednávky do výroby.

Etikety majú rôzne využitie – môže to byť etiketa na víno, na alkohol, etiketa na kozmetiku alebo na iné výrobky. Proces výroby samolepiek je veľmi jednoduchý, ak vopred zvážite niekoľko podstatných faktorov:

  1. Množstvo
  2. Veľkosť, tvar a dizajn
  3. Materiál
  4. Výroba

Aké množstvo etiketových samolepiek potrebujem?

Je potrebné, aby ste pri zadávaní objednávky na etikety vedeli presné množstvo kusov, ktoré potrebujete. Zvážte, či by nebolo lepšie objednať vyšší počet etikiet v prípade nesprávneho nalepenia alebo poškodenia v budúcnosti. Vo všeobecnosti však platí, že čím viac kusov objednáte, tým nižšie budú náklady na výrobu jednej etikety– teda nižšia výsledná cena objednávky. Na druhej strane príliš veľký objem môže znamenať nevyužitý materiál a zbytočne vyhodené peniaze.
Väčšia objednávka etikiet (napríklad nad 1000 ks)  je tiež časovo náročnejšia na spracovanie. Ak ste veľkoodberateľ, jednoduchý časový harmonogram návrhu, výroby a dodania je užitočná pomoc pri objednávke. Stačí si pripraviť tabuľku s dátumami a odsledovať, či ide všetko podľa časového plánu.

 

Aký tvar a veľkosť etikety sú najvhodnejšie?

Ponuka veľkostí etikety, či samolepky je široká. Najčastejšie si však veľkosť určujete sami. Ak nemáte presnú predstavu, jednoducho si vezmite meter a odmerajte priamo nádobu (fľašu). Na presnú kalkuláciu veľkosti v pomere k cene a množstvu môžete použiť túto online kalkulačku.
Tvar samolepky môže byť rôzny – štvorec, obdĺžnik, kruh, trojuholník alebo iný tvar, ktorý je vhodný danej príležitosti. Najčastejšie sú to obdlžníky, ovály alebo tvary so špeciálnymi výrezmi.

 

Ktorý materiál vydrží podmienky skladovania?

Pri výbere materiálu je rozumné zvážiť akým spôsobom sa bude manipulovať s fľašou, na ktorej bude etiketa nalepená. Ak to bude napríklad fľaša na olej alebo nádoba, ktorá sa bude skladovať v chlade, potrebujete vodeodolný materiál, ktorý dokáže prežiť zmenu teplôt alebo vplyv iných látok.
Papierové etikety sú vhodnou voľbou v prípade, že produkt použijete jednorázovo, nebude skladovaný vo vysokých a ani nízkych teplotách. Je to tiež najlacnejšia voľba materiálu na etikety. Výzorom aj odolnosťou je však lepšou voľbou matná alebo lesklá Raflatac fólia. Táto hliníková fólia je najlepšou voľbou na dekoratívne použitie. Špeciálne vytvorená na etikety na alkohol, potraviny alebo kozmetiku. Taktiež použitie tohto druhu fólie pôsobí profesionálnejšie a má vyššiu trvanlivosť.

 

Ako na grafický návrh a tlač etikety online?

Máte vopred pripravený návrh štítku alebo si necháte poradiť od odborníkov? Kvalitné grafické štúdiosa oplatí osloviť v oboch prípadoch. Buď dostanete radu, či je grafický návrh správne prispôsobený na dané rozmery a materiál, alebo dostanete kvalitný návrh etikety na mieru. Predtým, než nejaké grafické štúdio oslovíte si na firemnej webstránke prezrite ich portfólio prác.
Samolepky si samozrejme môžete vytlačiť aj doma na tlačiarni. V tom prípade však riskujete, že výsledok nebude spĺňať účel – či už dekoratívny alebo predajný. Samotná tlač dnes už nestojí veľa. Samozrejme to záleží od veľkosti objednávky, no zväčša etikety začínajú na desiatkach eur. Preto je rozumné tlač etikiet nechať na odborníka, ktorý má dlhoročné skúsenosti s týmto druhom tlače a materiálmi.

 

Pridaj komentár